עריכת הדף "רבי שלמה טאג'יר"

אזהרה: אינכם מחוברים לחשבון. כתובת ה־IP שלכם תוצג בפומבי אם תבצעו עריכות כלשהן. אם תיכנסו לחשבון או תיצרו חשבון, העריכות שלכם תיוחסנה לשם המשתמש שלכם ותקבלו גם יתרונות אחרים.

ניתן לבטל את העריכה. נא לבדוק את השוואת הגרסאות שלהלן כדי לוודא שזה אכן מה שאתם רוצים לעשות, ולאחר מכן לפרסם את השינויים למטה כדי לסיים את ביטול העריכה.

גרסה אחרונה הטקסט שלך
שורה 5: שורה 5:
==ביוגרפיה==
==ביוגרפיה==
===ראשית חייו===
===ראשית חייו===
נולד בשנת ה'תרכ"ו (1866) בירושלים לאביו [[רבי משה ב"ר יצחק טאג'יר|הרב משה בן יצחק טאג'ר]] (המבי"ט), ראש אבות בית הדין הספרדיים בעיר, ולאמו רחל לבית מייזל מורשה{{הערה | [https://www.nli.org.il/he/newspapers/hzf/1904/12/15/01/article/15  הצפירה 15 בדצמבר 1904]}}. קיבל חינוך תורני בישיבות העיר, ונסע לערי אירופה (בהן פאריס וברלין) כדי רכש השכלה כללית. קיבל תואר ד"ר{{הערה|הוא החל להזדהות בתואר זה רק לפני הגעתו לביירות. לדעת ירון הראל (עמ' 15), באותה התקופה הוא אימץ לראשונה את התואר.}}, וכן למד לדבר 12 שפות. בשנת ה'תרנ"ה נשא בירושלים את מרים, בתו של הרב דוד פנחסוב, מעולי בוכרה. הזוג התגורר בשכונת נחלת שבעה.
נולד בשנת ה'תרכ"ו (1866) בירושלים לאביו [[רבי משה ב"ר יצחק טאג'יר|הרב משה בן יצחק טאג'ר]] (המבי"ט), ראש אבות בית הדין הספרדיים בעיר, אמו היתה ממשפחת מייזליש מורשה {{הערה | [https://www.nli.org.il/he/newspapers/hzf/1904/12/15/01/article/15  הצפירה 15 בדצמבר 1904]}}. קיבל חינוך תורני בישיבות העיר, ונסע לערי אירופה (בהן פאריס וברלין) כדי רכש השכלה כללית. קיבל תואר ד"ר{{הערה|הוא החל להזדהות בתואר זה רק לפני הגעתו לביירות. לדעת ירון הראל (עמ' 15), באותה התקופה הוא אימץ לראשונה את התואר.}}, וכן למד לדבר 12 שפות. בשנת ה'תרנ"ה נשא בירושלים את מרים, בתו של הרב דוד פנחסוב, מעולי בוכרה. הזוג התגורר בשכונת נחלת שבעה.


===בטורקסטן ובקוקנד===
===בטורקסטן ובקוקנד===
לתשומת לבך: תורמים אחרים עשויים לערוך או אף להסיר את תרומתך לצפונות ויקי. אם אינך רוצה שעבודתך תהיה זמינה לעריכה על־ידי אחרים, אין לפרסם אותה פה.
כמו־כן, שמירת העריכה משמעה הבטחה שכתבת את הטקסט הזה בעצמך, או העתקת אותו ממקור שאינו מוגן בזכויות יוצרים (אפשר לעיין בדף צפונות ויקי:זכויות יוצרים לפרטים נוספים). אין לעשות שימוש בחומר המוגן בזכויות יוצרים ללא רשות!
ביטול עזרה בעריכה (נפתח בחלון חדש)